rower.com.pl Wybór 50100 produktów

Koszyk jest pusty

Rowery elektryczne

rowery elektryczne, rower elektryczny, bosch performance cx, Brose, Shimano, EP8, bulls, HAIBIKE, focus, ghost

Cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przymierzając się do kupna roweru elektrycznego, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi rowerów elektrycznych. Budowa roweru elektrycznego nie odbiega w znaczący sposób od budowy zwykłego roweru. Zatem rowery te posiadają pedały, koła, łańcuch napędowy. Ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny oraz komputer z wyświetlaczem. Steruje on pracą całego silnika i umożliwia jego odpowiednie dostrojenie.

Wspomaganie — czyli prawda o rowerze elektrycznym

Jedną z podstawowych informacji dotyczących mechanizmu elektrycznego jest sposób poruszania się rowerów. Rower elektryczny nie jeździ sam. Wspomaga jedynie proces pedałowania. Nasze mięśnie otrzymują wsparcie, dzięki któremu jesteśmy w stanie pokonać większe odległości. Do napędzania roweru elektrycznego używane są zarówno nogi, jak i silnik elektryczny wraz z baterią. Co ważne można jeździć bez wspomagania. Siłę wspomagania w obecnych silnikach można przyrównać, jakby oprócz nas pedałowały jeszcze dwie lub trzy osoby.

Baterie

Ładowanie baterii w rowerze elektrycznym nie trwa długo. W zależności od modelu i pojemności takiej baterii proces ten trwa około 2-6 godzin. Koszt naładowania baterii roweru to zaledwie 30 groszy, dzięki czemu jazda rowerem elektrycznym jest bardzo ekonomiczna.

Zasięg rowerów elektrycznych

Zasięg roweru elektrycznego zależy od wielu czynników. Wpływ na to ma pojemność akumulatora, waga użytkownika, prędkość jazdy, ukształtowanie terenu oraz warunki pogodowe. Waha się on w zakresie od 30 do 200 km.

Rodzaje silników elektrycznych

Ważnym czynnikiem w rowerach elektrycznych jest także rodzaj użytego silnika.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje silników: piastowe oraz umieszczone w mechanizmie korbowym. O ile te pierwsze są tańsze, to drugie potrafią utrzymać odpowiedni środek ciężkości roweru. Ma to większe znaczenie w przypadku rowerów używanych do jazdy sportowej lub terenowej. Takie samo znaczenie odgrywa umieszczenie baterii. Obecnie znajduje się ona w miejscu tylnego bagażnika, środkowej części ramy lub wewnątrz ramy.

Dla kogo rowery elektryczne?

Rowery elektryczne przeznaczone są dla osób, które:

  • Mają ochotę na dłuższe wycieczki rowerowe lub wybrać się w trudniejszy teren.

  • Chcą w pełni sił dojechać do pracy, a przy tym zachować świeżość i dobry wygląd.

  • Mają problemy ze zdrowiem, a dalej chcą być aktywne.

  • Chcą szybciej dotrzeć do celu.

Marki rowerów elektrycznych

W naszej ofercie posiadamy rowery elektryczne wielu uznanych marek w świecie rowerowym, m.in. takich jak: HAIBIKEFOCUSBULLSLAPIERREGHOSTWINORAPEGASUSHERCULESKALKHOFFFUJIMERIDA i M1 SPORTTECHNIK. Na szczególną uwagę zasługują rowery prestiżowej marki RIESE-MULLER, której jesteśmy dystrybutorem. Na uwagę zasługują także rowery marki DEVRON. Charakteryzują się one świetną relacją ceny do jakości. Podobnie rowery elektryczne ECOBIKE, czyli polskiego producenta specjalizującego się w rowerach elektrycznych.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję