rower.com.pl Wybór 62141 produktów

Koszyk jest pusty

Rowery elektryczne

Rowery z napędem elektrycznym cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Przymierzając się do kupna roweru elektrycznego warto zapoznać się z kilkoma ważnymi i podstawowymi informacjami dotyczącymi e-rowerów. Budowa roweru elektrycznego nie odbiega w znaczący sposób od budowy zwykłego roweru, a zatem rowery te posiadają pedały, koła, łańcuch napędowy. Ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny oraz komputer z wyświetlaczem, który steruje pracą całego silnika i umożliwia jego odpowiednie dostrojenie.
 
Wspomaganie - czyli prawda o rowerze elektrycznym
Jedną z podstawowych informacji dotyczących mechanizmu elektrycznego jest sposób poruszania się rowerów. Rower elektryczny nie jeździ sam, a jedynie wspomaga proces pedałowania. Siła naszych mięśni otrzymuje wsparcie, dzięki czemu jesteśmy w stanie w tym samym czasie pokonać odległości o wiele większe niż podczas jazdy zwykłym rowerem. Do napędzania e-roweru używane są zarówno nogi, jak i silnik elektryczny wraz z baterią i zadajnikiem siły wspomagania. Co ważne, można również jechać bez wspomagania silniczka. Moc wspomagania o mocy silnika 250W (standardowo) można przyrównać jakby pedałowała dodatkowo (oprócz nas) jeszcze jedna osoba. 
 
Baterie
Ładowanie baterii w rowerze elektrycznym nie trwa długo. W zależności od modelu i pojemności takiej baterii, proces ten trwa około 2-3 godzin. Koszt naładowania baterii roweru to zaledwie 30 groszy, dzięki czemu jazda rowerem elektrycznym jest bardzo ekonomiczna.
 
Zasięg rowerów elektrycznych
Zasięg roweru elektrycznego w zależności od pojemności akumulatora, wagi użytkownika, prędkości jazdy, ukształtowania terenu oraz warunków pogodowych waha się w zakresie od 30 do 120 km.
 
Rodzaje silników elektrycznych
Ważnym czynnikiem w rowerach elektrycznych jest także rodzaj użytego silnika. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje silników: silnik znajdujący się w piaście koła oraz silniki znajdujące się w mechanizmie korbowym. O ile te pierwsze są tańsze, to te drugie potrafią utrzymać odpowiedni punkt ciężkości roweru, co ma większe znaczenie w przypadku rowerów używanych do jazdy sportowej lub terenowej. Takie samo znaczenie ogrywa umieszczenie baterii, która na dzień dzisiejszy znajduje się w miejscu tylnego bagażnika, środkowej części ramy lub wewnątrz ramy.
 
Dla kogo rowery elektryczne?
Rowery elektryczne przeznaczone są dla osób, które:
  • mają ochotę na dłuższe wycieczki rowerowe,
  • chcą w pełni sił dojechać do pracy, a przy tym zachować świeżość i dobry wygląd,
  • mają problemy ze zdrowiem, a dalej chcą być aktywne!

 


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję