Zadzwoń do nas: 32 340 05 58

Jesteś tutaj: Strona główna ›  Części rowerowe ›  Wsporniki siodła

Polecamy

  • CA Raty
  • Dobre Sklepy Rowerowe

Dodaj nas

Wsporniki siodła

Wspornik siodła, tzw. sztyca podsiodłowa jest elementem, który łączy siodełko z ramą rowerową. Sztyca zakończona jest jarzemkiem, do którego przykręcamy siodło. Umożliwia ono ustawienie siodła w dwóch płaszczyznach: przód-tył oraz kąt nachylenia.

Planując zakup sztycy bezwzględnie musimy znać jej średnicę ( błąd 0,1 mm może wykluczyć jej montaż), a też jej długość ( najczęściej jest to 350 lub 400 mm). Materiały z jakich produkowane są sztyce to stal, aluminium, tytan i karbon. Różnią się one wagą oraz żywotnością. Planując zakup lekkiej sztycy rowerowej koniecznie bierzemy pod uwagę naszą wagę/ masę użytkownika. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Lekkie- karbonowe sztyce mają określony przedział wagowy w jakim mogą być stosowane.

Poza wspornikami klasycznymi- występują również wsporniki amortyzowane.Mają miesjce w rowerach turystycznych i miejskich. Wpływają pozytywnie na komfort jazdy. 

Najpopularniejsze marki: XLC, Thompson, ITM, Funn


Kontakt

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usĹ‚ug i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".