rower.com.pl Wybór 63635 produktów

Koszyk jest pusty

Kierownice

 
Kierownica to element rowera, który decyduje o jego sterowności, innymi słowy wpływa na łatwość i szybkość zmiany kierunku jazdy. 
W zależności od typu wyróżniamy kierownice miejskie- gięte, kierownice do rowerów MTB (proste, gięte), czy też kierownice do rowerów szosowych (tzw. baranki)- często stosowane z lemondkami. Każda z grup kierownic ponadto rózni się budową i technologią produkcji.
Kierownice mają różne szerokości w zależności od ich przeznaczenia. Również średnica mocowania może być inna: 25,4 lub 26 mm, a obecnie co raz częściej spotykamy 31,8 mm
Kierownice najczęściej wykonane są z aluminium- mamy do czynienie z wieloma stopami aluminium na rynku. Co raz rzadziej spotykamy kierownice wykonane ze stali, natomiast carbonowe zyskują co raz większą popularność- cechują się lekkością i większą odpornością od kierownic aluminiowych.
Najbardziej topowe marki na rynku: Thomson, Prolite, Answer, ITM, Dartmoor

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję