rower.com.pl Wybór 49810 produktów

Koszyk jest pusty

O nas

Siedziba firmy ACTIVA oraz sklep i serwis rowerowy znajdują się w Rudzie Śląskiej — Wirku przy ulicy Kupieckiej 15 (obok Centrum Handlowego PLAZA).

Sprzedaż rowerów rozpoczęliśmy w 1995 roku. Od 2000 roku prowadzimy sprzedaż wysyłkową. Zaczynaliśmy od sklepiku 60 m2 – jednak po nieustannej rozbudowie powierzchnia wzrosła do 1500 m2.

Nasza działalność zlokalizowana jest w 3 sąsiadujących ze sobą budynkach. Bezpośrednio przed sklepem jest parking na 40 samochodów. Budynki sklepu mają 8 wydzielonych stref funkcjonalnych:

 1. Sklep rowerowy o powierzchni 900 m2 (nowy 3-kondygnacyjny budynek otwarty w marcu 2014). W ekspozycji ok. 1800 rowerów firm: Author, Fuji, Kross. Rowery wyeksponowane są według kategorii. Podobnie jest w naszym sklepie internetowym, czyli: rowery górskie, miejskie, szosowe itd. Na miejscu jest możliwość przymiarki, jazdy testowej, modyfikacji roweru.
 2. Sklep „Części, akcesoria, odzież” o powierzchni 200 m2. Tutaj znajdziesz tysiące produktów wyeksponowanych w strefach tematycznych: ogumienie, oświetlenie, kaski, odzież, sakwy, itp. Sklep częściowo samoobsługowy, jednak zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo.
 3. Sklep „Rowery elektryczne” o powierzchni 150 m2. To pasja naszego szefa, który z entuzjazmem wita każdego amatora „elektryków”. Nasz specjalistyczny serwis potrafi nawet zabudować napęd elektryczny w samochodzie! Specjalizuje się napędach BOSCH, Yamaha,  Brose, Bionic, Impulse oraz Panasonic.
 4. Strefa „Rowery składane” o powierzchni 50 m2. Znajdziesz tutaj nieśmiertelne rowery typu Wigry oraz Jubilat, ale głównie nowoczesne rowery Dahon, Bickerton, BBF, Pegasus.
 5. Serwis rowerowy o powierzchni 60 m2 wraz z zimową przechowalnią rowerów. Jeśli potrafisz samodzielnie naprawić swój rower, ale brakuje Ci specjalistycznych narzędzi, wynajmiemy Ci warsztat. Koszt za pierwsze 1/2 godziny wynosi 15 zł, następne tylko 5 zł. Jeśli potrzebna jest asysta naszego mechanika, który pomoże Ci w serwisie, to cena będzie dwukrotnie wyższa.
 6. Strefa samochodowych bagażników rowerowych.
 7. Serwis specjalistyczny Shimano wraz ze sklepem „Shimano Pro Shop” na pow. 40 m2 - dla najbardziej wymagających klientów.

Zajrzyj do nas pod warunkiem, że dasz radę obejrzeć wszystkie rowery w jedną dobę :)

Nasza misja to rzetelne prezentowanie tych produktów, które posiadają najlepszą relację ceny do jakości.

Naszym celem jest przedstawienie klientowi jak najszerszy przekrój rynku rowerowego (w odróżnieniu od sklepów jednomarkowych) oraz fachowe doradztwo (w odróżnieniu od supermarketów sportowych).

U nas możesz też porównać czym się różnią produkty markowe od jednorazowych produktów roweropodobnych z supermarketu.

U nas zapoznasz się nowościami oraz niestandardowymi konstrukcjami takimi jak tandemy, przyczepki, jednokołowce, trójkołowce, rowery elektryczne, rowery poziome.

Centrum Testowe Rowerów

We współpracy z naszymi dostawcami proponujemy klientom specjalne usługi, które pomogą rozwiać zakupowe dylematy:

 1. Centrum testowe rowerów Haibike – u nas możesz testować wiele modeli z kolekcji tej marki. Warto umówić się telefonicznie dla większego komfortu.
 2. Centrum testowe siodeł Brooks. Wpłacasz kaucje – dostajesz siodło.
 3. Profesjonalny dobór siodeł Selle Royal.

Nagradzamy lojalnych klientów

Naszym stałym klientom proponujemy korzystanie z ekstra przywilejów. Nie jest to karta rabatowa jakich wiele na rynku (u nas przecież każdy kupuje najtaniej), ale proponujemy akcje typu darmowy serwis, wypożyczanie, testy itp.

Część tych przywilejów dostępna jest dla każdego, kto zapisze się do naszego newslettera.

Dla użytkowników aplikacji Everytap mamy dodatkową niespodziankę

Usługi dodatkowe

W naszym zespole kilka osób posiada prawie 20letnią znajomość polskiego i europejskiego rynku rowerowego oraz umiejętności analityczno-marketingowe. Te doświadczenia pozwalają nam zaoferować specjalistyczne usługi konsultingowe z tego zakresu, a w szczególności:

 1. Organizacja imprez rowerowych (pikniki, rajdy, wyścigi). Proponujemy wsparcie sprzętowe, serwisowe oraz organizacyjne.
 2. Oferujemy pomoc w organizacji oraz wyposażeniu wypożyczalni rowerów.
 3. Proponujemy doradztwo w zakresie uruchamiania sklepu lub stoiska rowerowego.
 4. Inne usługi konsultingowe z zakresu rynku rowerowego takie jak analizy, wyceny, ekspertyzy, w tym z zakresu handlu internetowego.
 5. Proponujemy współpracę firmom reklamowym, które poszukują produktów rowerowych jako gadżety, prezenty itp.

Wykonujemy we własnym zakresie stojaki rowerowe na potrzeby ekspozycji w sklepach rowerowych oraz tzw stojaki przysklepowe (realizujemy własne pomysły lub projekty klienta).

Zaangażowanie społeczne

ACTIVA to nie tylko sklep. To także zespół ludzi, który organizuje eventy, a także aktywnie wspiera wszelkie organizacje i fundacje. 

Zespół składający się z najbardziej szczegółowo wyselekcjonowanych specjalistów w swej dziedzinie

Nasz Zespół  stanowi kilkanaście osób. Każdy odpowiada za określone zadania. Poznaj nas trochę:

SPRZEDAŻ:

 • Adrian
  Stara się utrzymać w ryzach całość bałaganu i rozwiązuje najtrudniejsze problemy. Doradza tez w sprawie rowerów MTB.
 • Dominik
  Odpowiada za sprzedaż części i akcesoriów ale znajdziesz go często również na dziale rowerowym. Dzwonisz do niego w sprawie produktów, które zamówiłeś w sklepie stacjonarnym.
 • Krzysztof
  Doradza w sprawie akcesoriów rowerowych, jest mu bliska turystyka rowerowa, a specjalność to oświetlenie rowerowe. Ogarnia też kwestie informatyczne naszej firmy.
 • Rafał
  Specjalista w zakresie napędów Shimano, amortyzatorów, hamulców. Zaangażuje się chętnie w trudny temat sprzętowy. Znajdziesz go zarówno na stoisku części jak i rowerowym.
 • Tadeusz
  Nasz "telefonista". Dzwonisz oraz piszesz maile głównie do niego. Zawsze chętnie doradzi w sprawie każdej kategorii rowerów. Odpowiedzialny za dział rowery elektryczne – czynnie uprawia ten sport.
 • Justyna
  Odpowiada za sprzedaż wysyłkową i odpowiada na maile. Dodatkowa specjalność to odzież rowerowa.
 • Marcin
  Pasjonat stalowych ram oraz nietypowych rozwiązań. Drąży uparcie trudne zagadnienia. Wspomaga sprzedaż internetową oraz stacjonarną w każdym zakresie.
 • Paweł
  Specjalista od marketingu i reklamy. Kreatywny "Guru" internetu.
 • Basia
  Ogarnia księgowość. Płaci, rozlicza, czyli „trzyma kasę”

SERWIS:

 • Zenek
  Naprawi wszystko. Rzetelny, dokładny i uczynny. Ale nie patrz mu na ręce podczas pracy – to go deprymuje :)
 • Wojtek
  Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. On po prostu nie wie, ze się nie da. Wszystko jest możliwe.
 • Piotr
  Duże doświadczenie w zawodzie mechanika i spawacza. Złoży rower z zamkniętymi oczami i wykona stojak rowerowy wedle życzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję