rower.com.pl Wybór 50100 produktów

Koszyk jest pusty

Odzież

koszulka rowerowa, koszulki rowerowe, odzież rowerowa, kaski rowerowe, kaski MTB, okulary rowerowe, mips, szorty, spodnie na rower, spodnie rowerowe

Nieodłącznym elementem każdego kolarza jest outfit. Techniczne koszulki kolarskie w fikuśne wzorki lub z dumnym napisem „Fox” na klacie. Mocne szorty, odporne na częste upadki i ślizgi po nieudanym Table Topie. Buty rowerowe, wygodne, ale stylowe. Rękawiczki zapobiegające odciskom na dłoniach, chroniące przed zbieraniem „pisiont groszy” oraz najważniejszy dopełniacz: skarpety, najlepiej do połowy umięśnionej łydy.

Koszulki

Koszulka kolarska oraz spodnie będą najcięższym wyborem. Jaki materiał? Jaki krój? Obcisłe, czy luźne? Zazwyczaj stawiamy na wygodę oraz wykonanie. Większość koszulek wykonana jest z poliestru, który w odpowiednim szyciu wciąga i odprowadza pot. Wiadomo, że prawdziwy freerider jeździ w bawełnie jednak czy upadek, czy nadmierna potliwość nie służy zwykłym T-shirtom.

Spodnie

To również ciężka sprawa. Najważniejsze jest ich wzmocnienie. Mieszanka Poliestru i Elastanu sprawdzi się w przewiewności. Fox dodatkowo posiada szorty z materiału TruMotion, który nie dość, że się rozciąga to i ciężko rozrywa. Strategicznie umieszczone elementy o dużej gęstości są specjalnie zaprojektowane dla optymalnej ochrony w obszarze górskim. Właśnie tam ze względu na nieustanne nierówności rowerzyści potrzebują jej najbardziej. Ważne także, aby można było pod nie zmieścić ochraniacze na kolana. 

Rękawiczki

Rękawiczki to temat rzeka. Istotną ich cechą powinna być spodnia część, najlepiej żelowa, np. Poron Gel w Chiba, pochłaniająca wibracje, aby zapobiec przede wszystkim odciskom oraz drętwieniu rąk. Najczęściej narzeka się na brak wygody. Żelowe wypełnienia na dłoniach nie powinny jednak być zbyt grube. Dodatkowo w rękawiczkach do enduro lub DH ważne są wzmocnienia od góry dłoni, na kostkach i palcach. Przydatną rzeczą jest umiejscowienie frotki, najczęściej w okolicy kciuka, pomocnej w czyszczeniu okularów.

Kaski rowerowe

Rzecz absolutnie niezbędna. Nawet najgorszy kask jest lepszy niż jego brak. Do różnych odmian kolarstwa wybieramy różne kaski. Najchętniej wybierane są modele przeznaczone do kolarstwa górskiego lub szosowego. W innych kaskach zobaczycie zawodników na rowerach BMX, a w innych kolarzy uprawiających DH i enduro. Zdecydowana większość kasków jest wykonana w technologii Inmould. Łączy ona skorupę zewnętrzną z pianką znajdującą się wewnątrz kasku. Ważna jest także wentylacja kasku i odpowiednio zaprojektowane tunele, przez które przepływa powietrze, chłodząc głowę. 

Przy wyborze kasku warto zwrócić uwagę na mały, żółty znaczek z napisem MIPS. Oznacza to, że kask został wyposażony w Multi Impact Protection System, który w jeszcze większym stopniu podnosi bezpieczeństwo.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję