rower.com.pl Wybór 49810 produktów

Koszyk jest pusty

Części rowerowe, komponenty

internetowy sklep rowerowy, części rowerowe, komponenty

Jazda na rowerze to aktywność, którą lubimy najbardziej na świecie. Pamiętajmy jednak, że częsta jazda i długie kilometry powodują zużycie kluczowych elementów napędu.

Sprawne części są podstawą bezpiecznej i komfortowej jazdy na rowerze. 

Co jakiś czas należy dokonać przeglądu swojego roweru. Potrzeba wyregulować przerzutki i hamulce, usunąć ewentualne luzy i stuki oraz wymienić zużyte części na nowe.

Szczególnie ważne są sprawne hamulce, by w razie konieczności hamowanie awaryjne zajęło nam jak najkrótszą drogę.

Ważny jest także właściwy dobór opon. Tu nie warto oszczędzać. Właściwa opona zapewni dobre trzymanie w zakrętach i trakcję w terenie. Warto też zwrócić uwagę na ich własności antyprzebiciowe. Jeśli już złapiecie gumę, przyda się zapasowa dętka rowerowa, albo lepiej dwie.

Pancerze z linkami, które dadzą nam lepszą kontrolę nad rowerem. Polecamy wymienić też siodełko i chwyty, aby przejażdżki były wygodniejsze.

Czasem warto również zastanowić się nad wymianą amortyzatora. W zależności od rodzaju nawierzchni może on być dla nas ogromnym udogodnieniem.

Kokpit

Na nasz komfort wpływa również wspornik i kierownica, którą warto dopasować do swojego stylu jazdy. Właściwy kąt wspornika i kształt kierownicy potrafi znacząco zmienić ułożenie sylwetki użytkownika. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest właściwy kąt dla siebie, wybierz wspornik regulowany. Niektóre modele pozwalają zmienić kąt wspornika, nawet bez użycia narzędzi.

Napęd

Warto wziąć pod uwagę eksploatację podzespołów i wymienić w razie potrzeby korbęłańcuch, lub kasetę/wolnobieg. To komponenty, które wraz z każdym przejechanym kilometrem ulegają zużyciu. Warto sprawdzać ich stan i regularnie zmieniać łańcuch, wydłużając żywotność całego napędu rowerowego. Ważną sprawą jest także ich właściwa konserwacja.

Wszystkie te komponenty rowerowe kupisz wysyłkowo w naszym sklepie internetowym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję