rower.com.pl Wybór 50100 produktów

Koszyk jest pusty

Lapierre

rowery, elektryczny, rower elektryczny, rowery elektryczne, Lapierre , ezesty am 9.2, Lapierre ezesty, Lapierre vovervolt

Lapierre — firma francuska zajmująca się produkcją rowerów szosowych i górskich została założona w 1946 przez Gastona Lapierre’a w Dijon we Francji. Choć na początku nic nie wskazywało na sukces nowo powstałej marki, ta jednak szybko zyskała uznanie i znaczenie w branży rowerowej. Po śmierci założyciela w 1960 Lapierre była prowadzona przez jego syna, Jacky Lapierre’a. W związku  coraz większym popytem na rowery i zwiększeniem zainteresowania francuską firmą w 1973 wybudowano nową fabrykę. 

W połowie lat 80-tych, będąc jedną z niewielu europejskich firm, które przewidziały fenomen MTB, szybko zdobyła pozycję lidera na tym rynku. Od 1988 roku Lapierre wspiera kilka zespołów MTB, które zdobyły tytuły na wszystkich poziomach.

W następnym roku, 2002, Lapierre zrobił ogromny krok w kierunku wyścigów szosowych, podpisując kontrakt z drużyną Française des Jeux. Lapierre'a można było teraz oglądać w elitarnych zawodach, w tym w prestiżowym Tour de France. Wyniki były widoczne bardzo szybko. Lapierre zdobył mistrzostwo Francji wraz z kolarzem FDJ Nicolasem Vogondy, a Bradley McGee został mistrzem świata w wyścigu indywidualnym.

W sezonie 2003 Lapierre postanowił rozszerzyć pole swojej działalności. Podpisuje 3-letni kontrakt z Mistrzem Świata 10X DH Nicolasem Vouillozem. Dzięki temu powstała kolekcja rowerów Freeride i DH, która uzupełniła istniejącą ofertę rowerów górskich.

Rok 2003 to kolejne sukcesy marki. Wyniki sportowców Lapierre'a we wszystkich dyscyplinach były imponujące. Française des Jeux była jedyną drużyną, która zdobyła wszystkie cztery koszulki w Tour de France 2003. Zakończyła wyścig na zielono dzięki agresywnemu sprintowi Badena Cooke'a na ostatnim etapie.

Choć świat kolarski często wydaje się zdominowany przez mężczyzn, Lapierre przez wiele lat wspierał kobiecą drużynę triathlonową. W 2003 roku Audrey Cleau osiągnęła wyjątkowe wyniki, w tym drugie miejsce na Mistrzostwach Świata na długim dystansie oraz zwycięstwo w słynnym triathlonie w Nicei. Podobnie jak Sabrina Enaux, która została mistrzynią Francji w maratonie XC.

Na rowerach Lapierre jeżdżą już zarówno profesjonalni kolarze, jak i przez zwykli rowerzyści. W 2011 roku do działu R&D już na dobre dołącza Nicolas Vouilloz. Współpracuje on z inżynierami i menadżerami przy tworzeniu nowych modeli Lapierre. Bierze również jednocześnie udział w niektórych zawodach Enduro. 

W 2013 roku Lapierre wprowadza na rynek pierwsze rowery elektryczne Overvolt. Gama Overvolt będzie się dalej rozwijać w kolejnych latach, otwierając rowery elektryczne MTB i elektryczne trekkingowe dla jeszcze większej liczby osób.

Rok 2015 oznaczał ważną zmianę w strategii Lapierre. Przewidując wzrost popularności rowerów elektrycznych, Lapierre jeszcze bardziej udoskonalił gamę Overvolt. Wprowadza nowsze rowery elektryczne do wielu zastosowań: od rowerów MTB, przez rowery szosowe, po rowery miejskie i trekkingowe. Wystartował projekt Overvolt Brigade. Claude Vergier i Jean-Pierre Bruni, dwaj znani zawodnicy, wzięli udział w licznych wyścigach rowerów elektrycznych w całej Francji.

Zawodowi kolarze Lapierre również byli na szczycie swojej gry. Drużyna kolarska FDJ zakończyła sezon z 15 zwycięstwami. Największe odniósł Thibaut Pinot wygrywając etap w l'Alpe d'Huez podczas Tour de France. Zakończył on również sezon na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej UCI World Tour.

Elektryczne rowery Lapierre dziś

Mamy rok 2021 i oferta rowerów elektrycznych francuskiego producenta jest naprawdę bogata. Rowery szosowe są reprezentowane przez e-Sensium i e-Xelius silnikami Fazua. Rowery MTB podzieliły się na trzy grupy. Najbardziej popularną jest grupa rowerów All Mountain z modelami Overvolt AM i Overvolt TR. Tam znajdziecie silniki Boscha i Yamahy. Zwolennicy Enduro znajdą swoje rowery elektryczne pod nazwą Overvolt GLP2. Z kolei ci, którym na sercu leży waga roweru, mogą wybierać spośród Lapierre e-Zesty AM. Nie pozostawiono także zwolenników długich wypraw na rowerach trekkingowych, oferując modele Overvolt Explorer.

No i na koniec. Podczas zawodów EWS-E Crans Montana zespół Lapierre obsadził swoimi zawodnikami wszystkie miejsca podium. Nicolas Vouilloz stanął na ich najwyższym stopniu ze swoim Lapierre Overvolt GLP2.

Męskie / Unisex Damskie Dziecięce / młodzieżowy
Elektryczny
MTB full MTB hardtail Cross Trail Enduro BMX / Dirt / Street Szosowy Triathlon Unicykl Przełaj / Gravel / Fitness Cyclocross Miejski / City Trekking Fatbike Trójkołowy Transportowy Tandem Składak Cruiser Biegowy / Jeździk Inny Specjalne/cyrkowe 36"
2020 2021 2022 2023 2024

Wyświetlono rekordy od 1 do 48 (z 115 znalezionych)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję