rower.com.pl Wybór 55524 produktów

Koszyk jest pusty

Fuji

Przed samochodami, przed samolotami, Fuji rozpoczęło działalność jako firma rowerowa - założona w 1899 roku i nazwana jednym z najbardziej kultowych szczytów świata. W ciągu 120 lat jakie minęły od tego czasu, marka Fuji i jej charakterystyczne górskie logo są wszędzie synonimem kolarstwa i rowerzystów, dlatego do dziś słyszy się, jak kolarze mówią: "Moim pierwszym rowerem było Fuji".

Założona w 1899 roku w Japonii jako Nichibei Fuji, firma zaczyna importować rowery amerykańskie i angielskie. Słowo "Nichibei" tłumaczy się jako "japońsko-amerykański". W ciągu 20 lat firma zaczyna budować swoje własne rowery.
Fuji gromadzi inżynierów, mechaników i sponsorowanych przez siebie profesjonalnych sportowców, aby opracować zwycięską technologię, która znajdzie zastosowanie w każdym produkowanym przez siebie rowerze i która wyznaczy standard na następne 120 lat.

W 2004 Fuji tworzy swój pierwszy rower szosowy z włókna węglowego, na którym Judith Arndt zwycięża na Mistrzostwach Świata - stając się pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł mistrza świata na rowerze z włókna węglowego. Po roku ten sukces powtarza Regina Schleicher, a 5 lat później firmie debiutuje w Tour de France z pro teamem Footon-Servetto.

Dziś Fuji jest cenionym producentem rowerów które znajdziemy w każdej dziedzinie. W ofercie znajdują się rowery szosowe, przełajowe, miejskie, MTB, dziecięce i rowery elektryczne.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję