rower.com.pl Wybór 49810 produktów

Koszyk jest pusty

Bagażniki samochodowe

thule, bagażnik samochodowy, bagażnik dachowy, bagażnik na hak

Wybierasz się na dłuższy urlop samochodem? Zabierz ze sobą swój ulubiony rower. Dzięki bagażnikom samochodowym możesz brać rower, gdziekolwiek zechcesz. Bagażniki samochodowe na rowery można zamontować na dachu, jak i z tyłu pojazdu. Ich trwała konstrukcja pozwala na bezpieczny transport roweru, bez względu na rodzaj trasy.

Chcąc kupić dobry bagażnik, warto przemyśleć kilka kwestii, jeśli chcemy, aby zakup był praktyczny i wygodny w użyciu. 
W pierwszej kolejności warto przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości. Musimy przemyśleć, czy bagażnik ma służyć tylko do transportu roweru, czy ma być jak najbardziej uniwersalny.

Jaki bagażnik rowerowy?

Jeśli stawiamy tylko na rower, to kolejną kwestią jest sposób montażu: bagażnik na dachu, haku holowniczym, czy na klapie bagażnika? Znaczenie ma również wielkość samochodu a konkretnie dachu, wysokość auta, jak również sposób otwierania klapy bagażnika. Trzeba uwzględnić to wszystko, aby bez problemu podnieść do góry rowery oraz zapiąć je na dachu auta.

Niezależnie od typu bagażnika dachowego, wysokość auta może wzrosnąć nawet o 50-60 cm, co jest szczególnie istotne podczas wjeżdżania do garażu. Przypięty rower do uchwytów na dachu to jeszcze większa wysokość. Musimy pamiętać, że nie wszędzie wjedziemy (garaż, niska brama), ale że musimy także jechać wolniej.

Bagażniki samochodowe zmuszają kierowców do wolniejszej jazdy oraz większej rozwagi podczas skrętów i hamowania. Trzeba także uważać na podmuchy bocznego wiatru, na które auto będzie bardziej podatne. Ważne, aby zwrócić uwagę, czy bagażniki samochodowe, którymi się interesujemy, mają zabezpieczenia przed kradzieżą.

Bagażniki dachowe należą do najczęściej używanych rozwiązań wśród fanów jazdy na rowerze. Bagażniki rowerowemontujemy w tym przypadku do relingów.

Takie bagażniki samochodowe są uniwersalne. Można w każdym momencie przyczepić uchwyty na rowery, na narty, deskę czy box dachowy. Możliwości jest naprawdę wiele. Wybór dobrego bagażnika zawsze powinien być uzależniony od potrzeb.

Bagażnik na hak inaczej nazywany także platformą rowerową. Naszym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie do przewożenia rowerów. Jest ono szczególnie przydatne w przypadku rowerów elektrycznych. Do wielu z nich można dokupić szynę najazdową, ułatwiającą wprowadzenie roweru na platformę. Bagażniki na hak zapewniają znacznie wyższy komfort i bezpieczeństwo.

Bagażniki rowerowe mocowane na tylnej klapie. Dobre wyjście dla tych z Was, którzy nie mają haka lub nie planują go zakładać. Do zalet można zaliczyć możliwość montażu do czterech rowerów i niewielki rozmiar po złożeniu. Wadą jest fakt, że założony na samochód dotyka karoserii. Dobra opcja, jeśli się jeździ mało lub posiada ograniczoną przestrzeń do przechowywania.

W naszej ofercie posiadamy:

  • Bagażniki samochodowe (baza): belki, stopy, zamki, zestawy dopasowujące.
  • Bagażniki rowerowe (montaż na dachu, haku, tylnej klapie).
  • Boxy dachowe (Kamei, Menabo, Taurus, Thule, Packline).
  • Części zamienne.
Bagażniki bazowe - belki Bagażniki dachowe Bagażniki na hak Bagażniki na tylną klapę Boxy dachowe Uchwyty rowerowe Stopy Zestawy dopasowujące Akcesoria i części zamienne

Wyświetlono rekordy od 1 do 48 (z 75 znalezionych)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję