rower.com.pl Wybór 62984 produktów

Koszyk jest pusty

Bagażniki samochodowe

Wybierasz się na dłuższy urlop samochodem? Zabierz ze sobą swój ulubiony rower. Dzięki bagażnikom samochodowym możesz brać rower gdziekolwiek zechcesz. Bagażniki samochodowe na rowery można zamontować na dachu, jak i z tyłu pojazdu. Ich trwała konstrukcja pozwala na bezpieczny transport roweru, bez względu na rodzaj trasy.

Chcąc kupić dobry bagażnik samochodowy warto dobrze zastanowić się nad kilkoma kwestiami, jeśli chcemy aby nasz zakup był praktyczny i wygodny w użytkowaniu. W pierwszej kolejności warto przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości. Musimy się zastanowić, czy bagażnik samochodowy ma służyć tylko do transportu roweru, czy też ma być jak najbardziej uniwersalny.

Jeśli stawiamy tylko na rower, to kolejną kwestią jest sposób montażu - bagażnik na dachu, haku, czy na klapie bagażnika? Znaczenie ma również wielkość samochodu a konkretnie dachu, wysokość auta jak również sposób otwierania klapy bagażnika. Trzeba uwzględnić to wszystko, aby bez problemu podnieść do góry rowery oraz zapiąć je na dachu auta.

Niezależnie od typu bagażnika samochodowego dachowego, wysokość auta może wzrosnąć nawet o 50-60 cm, co jest szczególnie istotne podczas wjeżdżania do garażu. Przypięty rower do uchwytów na dachu to jeszcze większa wysokość, więc nie tylko musimy pamiętać, że nie wszędzie wjedziemy (garaż, niska brama), ale że musimy jechać wolniej. Bagażniki samochodowe wymuszają na kierowcach spokojniejszą jazdę, jak również większą rozwagę podczas skrętów i podczas hamowania, ponieważ zmieniają środek ciężkości auta. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze podmuchy bocznego wiatru, na które auto będzie bardziej podatne. Istotne jest również, aby zwrócić uwagę, czy bagażniki samochodowe, którymi się interesujemy mają zabezpieczenia, np. zapięcie na kluczyk.

Bagażniki samochodowe dachowe należą do najbardziej popularnych wśród miłośników jazdy na rowerze. Bagażniki rowerowe montujemy w tym przypadku do relingów. Takie bagażniki samochodowe są bardzo wygodne, ponieważ do relingów można w każdym momencie przyczepiąć uchwyty na rowery, ale również na narty, deskę czy box dachowy. Możliwości jest naprawdę wiele, ale wybór dobrego bagażnika samochodowego zawsze powinien być uzależniony od potrzeb. W naszej ofercie posiadamy:

  • bagażniki samochodowe dachowe - baza: belki, stopy, zamki, zestawy dopasowujące
  • bagażniki rowerowe (montaż na dachu, haku, tylnej klapie, we wnętrzu samochodu)
  • boxy dachowe (Kamei, Menabo, Taurus, Thule)
  • części zamienne
Bagażniki bazowe - belki Bagażniki dachowe Bagażniki na hak Bagażniki na tylną klapę Boxy dachowe Uchwyty rowerowe Stopy Zestawy dopasowujące Akcesoria i części zamienne

Wyświetlono rekordy od 1 do 48 (z 429 znalezionych)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".

Akceptuję